fbpx

Proces wybielania zębów w naszej klinice poprzedza zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie całej jamy ustnej. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia pantomograficznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, rozpoczyna się leczenie – zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania.

Wyżej wymienione czynności umożliwiają lekarzowi dobór odpowiedniej metody – zawsze indywidualnej dla każdego pacjenta.

Metody wybielania dzielimy na:

1. Wybielanie domowe ( nakładkowe )

Wybielanie zębów metodami domowymi wykonywane jest przez samego Pacjenta w domu, po wcześniejszej kwalifikacji do zabiegu przez  lekarza stomatologa. W zależności od stężenia preparatu, wybielanie może być nocne lub dzienne.

Jak to wygląda krok po kroku ?

    • pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidualnych szyn do wybielania, które są wykonywane w pracowni protetycznej;

    • następnie lekarz lub  higienistka stomatologiczna po otrzymaniu nakładek sprawdza czy przylegają one  prawidłowo i zakrywają wszystkie powierzchnie zębowe. Na wizycie tej pacjent, również otrzymuje żel do wybielania zębów oraz dokładne instrukcje, dotyczące stosowania preparatu. W zależności od stopnia przebarwień zębów zalecany jest indywidualny czas kuracji, który może trwać od 7 do 14 dni.

Po zakończeniu kuracji, konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym celem kontroli. Zęby powinny być wypolerowane, korzystne bywa zastosowanie specjalnego preparatu tzw. ″sztucznego szkliwa″. Nakładkowe wybielanie zębów stosowane jest w przypadku całych łuków zębowych, grup zębowych, a także pojedynczych zębów np. kłów.

2. System kombinowany

System kombinowany polega na połączeniu metody wybielania gabinetowego oraz wybielania metodą domową. Wybielanie gabinetowe polega na zastosowaniu nowoczesnej technologii, wykorzystującej specjalne światło które, aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniana, a co za tym idzie efekt wybielania. Czas zabiegu wynosi średnio od 60 do 120 minut. Po tym czasie możliwa jest ocena uzyskanych efektów.

Po wizycie  pacjent otrzymuje  nakładki oraz żele wybielające wraz z instukcją celem kontynuowania procesu wybielania  w domu.

Ten rodzaj wybielania pozwala uzyskać najlepszy oraz najtrwalszy efekt. System kombinowany  stosowany jest do całych łuków zębowych u pacjentów, którzy oczekują najszybszych natychmiastowych efektów

3. Wybielanie ekspresowe Blanc One Clic

BlancOne®️CLICK to bardzo nowoczesna metoda wybielania zębów szczególnie rekomendowana Pacjentom obawiającym się nadwrażliwości zębów, będącej często wynikiem zastosowania mniej zaawansowanych metod. Ten innowacyjny zabieg stanowi świetne dopełnienie całego procesu higienizacji oraz sprawdza się jako błyskawiczna poprawa estetyki uśmiechu przed ważnymi wydarzeniami. Rozwiązanie jest także świetnym wyjściem dla Pacjentów, którzy nie przepadają za dłuższymi pobytami na fotelu dentystycznym i cenią sobie oszczędność czasu- cały proces wybielania trwa zaledwie 10 min

4. WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH:

Jest to zabieg wykonywany w przypadku zębów po leczeniu kanałowym.

Ilość wizyt jest zależna od stopnia przebarwienia zęba i średnio waha się od 2 do 4 wizyt w kilkudniowym odstępie. Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Następnie preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba, na czas procesu wybielania zębów zakładane są wypełnienia czasowe . Po zakończeniu kuracji i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów zakładane jest wypełnienie stałe.  Zabiegom wybielania wewnętrznego poddawane są głównie siekacze.

W celu utrzymania efektów wybielania zębów, bez względu na metodę, należy przestrzegać kilku zasad:

• unikanie przez dwa tygodnie płynów i pokarmów mocno barwiących tj. coca cola , mocna kawa czy czerwone wino

• przestrzeganie zasad higieny stomatologicznej

• regularne profesjonalne czyszczenie zębów

• stosowanie past i płukanek wybielających do 2 tygodni po zabiegu

Klinika S-DENTICA to nowoczesne i doskonale wyposażone centrum stomatologiczne, świadczące kompleksowe usługi dentystyczne. Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego Pacjenta jest naszą wizytówką, a doświadczony i wykwalifikowany personel to gwarancja jakości usług na najwyższym poziomie.

Dane Firmy

S-dentica Sp z o.o.

ul. Krasińskiego 3
47-300 Krapkowice

NIP: 1990117640
Regon: 367938911